Kontakt

+48 502-385-849

info@katebykate.pl

 

 

Kraków, osiedle Tysiąclecia 18

Strona www stworzona w kreatorze Thermomixbykate.pl

 ZERO WASTE z Thermomix

18 kwietnia 2022
konfitura z płatków róży

 

Czy wiesz, ile kg jedzenia marnuje się każdego roku w Polsce? 

Odpowiedź: 4 840 946kg 
 
Czy wiesz ile jedzenia marnuje statystyczny Polak w ciągu roku?
Odpowiedź: 247kg 
 
Czy wiesz ile w przeliczeniu na złotówki wyrzuca statystyczny Polak w ciągu tygodnia?
Odpowiedz: 50zł 
 
Co zrobić, żeby nie marnować jedzenia?
 
Oto moje podpowiedzi co możesz zrobić, żeby ograniczyć lub zredukować do minimum marnowanie jedzenia. 
 
Pierwszy sposób na ograniczenie wyrzucanego jedzenia to  przygotowywanie listy zakupów. I tutaj znów z pomocą dla użytkowników thermomix przychodzi aplikacja cookidoo. W szybki sposób jesteś w stanie przygotować tygodniowe menu i sporządzić listę zakupów dodatkowo odhaczając produkty, które masz juz w domu. 
 
Zalety?! 
 
1. Nie gromadzisz nadwyżek żywności przez co łatwiej jest Ci zapanować nad data ich przydatności.
2. Kupujesz to, co faktycznie wykorzystasz w przygotowaniu konkretnych dań w thermomix przez co nie masz w lodówce rzeczy, na które zwyczajnie nie masz pomysłu. 
Jako przedstawiciel thermomix zawsze mówię, o tym swoim klientom podczas prezentacji ale jeżeli nie wiesz jak przygotować menu tygodniowe i listę zakupów to napisz do mnie a z chęcią wszystko Ci wyjaśnię ;)
 
Szczęśliwi posiadacze urządzenia thermomix dzięki aplikacji cookidoo mają też dostęp do co najmniej kilku  kolekcji z przepisami ZERO WASTE. Znajdziemy tam sposoby na wykorzystanie pulpy migdałowej powstałej po wykonaniu mleka migdałowego, bądź pomysły na użycie lekko czerstwego już pieczywa czy choćby wykorzystanie skórek z bananów. 
 
Trzecia wskazówka to odpowiednie przechowywanie i pakowanie żywności. Tutaj możesz skorzystać z urządzeń takich jak zgrzewarka próżniowa dostępna w oficjalnym sklepie Vorwerk ( https://www.vorwerk.com/pl/pl/s/shop/zgrzewarka-prozniowa-vs100).
 
Dzięki niej zapakowane próżniowo produkty będą 2-3krotnie dłużej świeże i trwalsze. 
W kwestii przechowywania żywności na pewno dobrze sprawdzą się woskowijki, które przedłużają świeżość przygotowanych wcześniej produktów. 
 
Gotowanie w urządzeniu thermomix nie tylko jest łatwe i przyjemne ale okazuje się także, że posiadanie thermomix znacząco wpływa na zmniejszenie ilości marnowanego przez nas jedzenia. 
Gotując w thermomix oszczędzasz też swoje pieniądze!
 
Jestem przedstawicielem Thermomix  w Krakowie  , oraz na terenie Małopolski . Jeśli również potrzebujesz sprawdzonego przedstawiciela Thermomix odwiedzę Cię w każdym zakątku Polski.
 
Jeżeli zależy Ci, aby ZERO WASTE wprowadzić na stałe do Twojej kuchni to z chęcią przyjadę na prezentację, aby pokazać Ci jak Thermomix w miły i przyjemny sposób pomoże Ci zredukować ilość marnowanego jedzenia. 
 
Pozdrawiam, 
Kasia Wikar 
Twój Przedstawiciel Thermomix 

 

Zobacz również

06 czerwca 2024